Optimal Payments kupuje Skrill

Jestliže vám snad náhodou zní jméno společnosti Optimal Payments jaksi povědomě, máte samozřejmě pravdu. Je to rodičovská firma NETelleru. A ta se právě rozhodla rozšířit své pole působnosti tím, že si jednoho svého konkurenta prostě odkoupila za hotové.

Loga společností Skrill Moneybookers a Optimal Payments

Představenstvo firmy Optimal Payments mělo od počátku samozřejmě oči jen pro internetový hazard, jelikož právě od něj si slibuje v budoucnu i další rostoucí úspěch své akvizice/investice. Zvýšení tržního poměru sice firma Optimal Payments určitě dosáhla, ale cena nebyla právě malá: 1,2 miliardy USD to je částka, jíž si průměrný našinec nedokáže ani představit.

Spolu se spojením nových a „starých“ sil hodlá Optimal Payments v budoucnu „svým“ online hráčům nabízet již více jak sto typů online plateb, to vše ve dvaceti dvou jazycích a celkem ve čtyřiceti jedné měně (je určitě milé, že zde nejsou lidé omezeni jen na obligátní kombo USD a EURa).

Sám šéf Optimal Payments pan Joel Leonoff se k nákupu konkurenta vyjádřil následujícími slovy: „Během posledních čtyřech let jsme úspěšně zajistili růst Optimal Payments v ziscích. Akvizice Skrillu nám ale vytvoří další online-globální technologické šance a příležitosti. Od akvizice Skrillu si slibujeme vlastní proměnu v technologického digitálního šampiona, kterému nebude na rychle rostoucím trhu digitálních plateb rovno. Je to přirozeně po všech stránkách mocný skok, jenž rapidně zvýší naši původní tržní strategii.“

Skrill je pro nás, Evropany, důležitý ještě z jiného důvodu. Ano, je to samozřejmě hlavně proto, jelikož je to právě pro oblast Evropy jeden z největších poskytovatel služeb týkajících se obecně veškerých digitálních plateb. A aby to nebylo málo, Skrill rovněž donedávna vlastnil online platební kartu typu Paysafecard, s jejíž pomocí mohl kdokoliv nakupovat online služby, produkty, digitální obsah a samozřejmě také logicky si s její pomocí lze i zahrát v libovolném online casinu, které jeho služby podporuje (to vše samozřejmě i bez nutnosti vlastnit bankovní účet nebo kreditní kartu).

Leave a Reply