Pokeroví podvodníci odhaleni v Karlových Varech

Ne nadarmo se v našich končinách říká, že s „jídlem roste chuť“, což byl koneckonců patrně i důvod, proč byli chyceni v Karlových Varech dva profesionální pokeroví podvodníci. Jejich drzost byla poslední dobou natolik vysoká, že si troufli dokonce zajet i do zahraničí, což se jim nakonec stalo i osudným. Ale podívejme se na celou kauzu trošičku blíže…

Pokerový stůl

Za oné konstelace, že se vina prokáže, mají tito dva hráči z východu ve věku 30 a 38 let velký problém. Soud totiž může ocenit jejich snahy až pětiletým nepodmíněným trestem, což by jim určitě nijak nezlepšilo náladu, protože si pak ve vězení nadále již zahrají jen tak maximálně šachy. Prozatím jsou ale pouze obvinění z podvodu, takže teprve až státní zástupce rozhodne o jejich případné vině či nevině, jedině a výhradně pak bude jasno, co s nimi bude i nadále.

Policejní mluvčí Kateřina Krejčí k věci uvedla, že muži podváděli dlouhodobě jak hráče místní, tak i v zahraničí a k celé věci uvedla ještě tato slova: „Zatímco jeden z obviněných byl účastníkem hry, vybavený vysoce profesionálním sledovacím zařízením, druhý vyhodnocoval za pomoci špičkové techniky údaje ze hry zaslané dálkových přenosem a dával mu pokyny, jak hrát. Při provedených prohlídkách byla zajištěna řada důkazů“.

Leave a Reply