Výnosy z hazardu v Macao jsou na čtyřletém minimu

Turistická lokace v Číně známá jako Macao má velké problémy. Zisky z hazardu zde totiž opět meziročně poklesly a to dokonce v míře doposud nevídané a tedy i nejnižší. Možná je za tím chřadnoucí čínská ekonomika, možná jsou za tím důvody jiné. Na druhou stranu, to vše zlé zde asi bude přece jen k něčemu dobré. Aby zde totiž ekonomiku Čína podpořila, rozhodla se trochu zmírnit lokální cestovatelská víza a omezení.

Výnosy z hazardu v Macau jsou na čtyřletém minimu

Kolik peněz se ročně protočilo v Macao?

Hrubý místní příjem z hazardu dosáhl za červen 17,4 miliard patacas (2,2 miliardy USD), což je pád o 36,2 %. Za touto informací stojí místní „Macau’s Gaming Inspection and Coordination Bureau“, takže pochybovat o její spolehlivosti určitě nelze. Takto nízkou částku v této turistické hazardní lokaci viděli naposledy v listopadu 2010, kdy jim prošlo rukama stejná suma (tedy opět oněch 17,4 miliard patacas).

Nová víza by měla přinést do oblasti i nové zisky

Uvolnění cestovních víz do této oblasti z Číny by se mohlo ukázat jako opravdu rozhodující faktor. Nakonec, z čeho jiného žije turistická lokace, nežli právě z turistů? Provozovatelé místních casin jsou proto optimisté a mají za to, že se již v dalších měsících setkáme s příjemným navýšením. Na druhou stranu, určitě nelze zlehčovat ten fakt, že zde je již třináct měsíců sestupný trend, což způsobuje místním investorům spoustu vrásek.

Někteří z místních ekonomických analyzátorů tvrdí, že je situace špatná, ovšem ne o moc více, nežli bylo všemi očekáváno.

Leave a Reply