Jak fungují online automaty?

Myslíte si, že víte, jak fungují online automaty? A nebo jen tápete v polopravdách a mlhavých faktech o základním kamenu hazardního průmyslu?

První věcí, kterou si je třeba uvědomit je fakt, že všechny online automaty, ale i klasické automaty řídí počítač. Žádné otáčení

válce ani žádný fyzický mechanismus – počítač. Veškeré to pompézní otáčení za dramatického vizuálního a zvukového doprovodu je pouhou fikcí před vašima očima. Jediné, co se ve skutečnosti v automatu děje je vybrání náhodného čísla, jež provede generátor náhodných čísel, jenž je srdcem každého automatu.

Generátor náhodných čísel

Generátor náhodných čísel je nikterak složitý počítačový program, jehož jedinou funkcí je produkovat náhodná čísla. Je to však

vůbec možné? Produkovat náhodná čísla v dnešním přetechnizovaném světě? Není pravdou, že pokud dostane počítač stejné vstupní data, bude produkovat vždy stejné výsledky? A pokud ano, jak toho můžeme využít ve svůj prospěch?

Jak předpovědět generování náhodného čísla

U generátoru náhodných čísel nejsme schopni předpovědět čísla, jež ještě nebyla generována. Jsme teoreticky schopni předpovědět předcházející výsledky na základě těch posledních. Problém je ovšem technicky vyřešen tak, že generátor náhodných čísel neustále běží. Neustále se tak generují nová a nová čísla. Včetně chvil, kdy na herním automatu nikdo nehraje. Nikdy tak nemůžete zjistit, ve kterém časovém úseku došlo ke generování libovolného čísla.

Samozřejmě. Online automaty nikterak nezastírají, že ke své funkci nepotřebují fyzickou schránku, tedy žádné otáčecí válce, žádné motorky, žádná blikátky, ani reproduktory. Všechny tyto věci jsou součástí evoluce automatů v casinech. Slouží pouze k ovlivnění psychiky hráče. Jejich úkolem je hráče zcela obklopit a lidově řečeno vtáhnout do hry.

: posted in Články 2 komentáře

2 komentáře to “Jak fungují online automaty?”

  1. Petr Malý 29.9.2013 (12.43)

    V zásadě je to pravda..

    Odpovědět
  2. jan godis 20.6.2014 (10.33)

    chtěl bych vám to věřit – ale mě jde u automatu o to si zahrát…

    Odpovědět

Leave a Reply