Budějovická Policie ulovila dvě stovky kvízomatů

Dalším mimořádným úspěchem České Policie při tažení proti nelegálnímu hazardu skončilo v Českých Budějovicích. Právě tam se jim totiž podařilo v neuvěřitelných desítkách lokálních provozoven dohledat celé dvě stovky výherních automatů spadající pod typ „kvízomat“.

Výherní automat typu kvízomat

Připomínáme na úvod, že hrací automaty označené jako „kvízomat“ jsou mechanická elektronická zařízení kombinující v sobě hru sázkovou i znalostní zároveň. A co je mnohem důležitější, jsou provozovány v příkrém rozporu s aktuálně platným loterijním zákonem.

Proč je na kvízomaty (a potažmo i jejich provozovatele) stát tak nabroušený, to jistě není třeba sáhodlouze rozpitvávat – jsou za tím samozřejmě na prvním místě peníze, jenž tudy utíkají na daních skutečně ve velkém.

Prozatím nebyl v případu nikdo obviněn, to se ale může rychle změnit (a patrně také změní vzhledem k celkovému objemu strojů a tedy i potenciálu pro daňové úniky) poté, co Policie oznámí zítra, jak se v této kauze věci nadále vyvinou. Místní kriminalisté se údajně na zásah chystali řadu měsíců a spolupracovali při tom samozřejmě i s dalšími státními složkami (hlavně však se Speciálním finančním úřadem).

Žádný kvízomat v Českých Budějovicích!

Vyjádření Policie ČR po zákroku ústy jejího místního mluvčího pana Davida Schöna je to, že v Budějovicích by již neměl být v provozu ani jeden jediný nepovolený (a tedy i nelegální) hrací automat typu kvízomat.

I ministr vnitra Milan Chovanec se v této souvislosti nechal slyšet s následujícím prohlášením: „V květnu letošního roku jsem prohlásil, že jsme připraveni proti provozovatelům kvízomatů tvrdě zakročit. Tady je důkaz, že nelegální hazard nehodláme tolerovat. Děkuji proto všem, kdo se na této akci podílejí.“ Dle názoru a odhadu ministra rovněž kvízomaty připravují státní kasu (a tedy i nás všechny) o nemalé desítky milionů korun ročně.

A jak to vše vidí SPELOS?

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů a dalších her (SPELOS) celé akci vyjádřilo svoji jednoznačnou podporu. A opět připomínáme, že to byl právě SPELOS, kdo již dříve trefně poznamenal, že podobné tvrdé zákroky proti kvízomatům (a jejich provozovatelům) jsou zcela nezbytné. A rovněž upozornilo na to, že přístroje dnes již bývají velmi často umístěny tam, kam nemůže dle litery zákona ani Policie: Soukromé kluby, garáže, ale i běžné byty, …

Leave a Reply